سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
فرزند مرده تواند خفت ، و مال ربوده دیده بر هم نتواند نهفت . [ و معنى آن این است که او بر کشته شدن فرزند شکیبایى دارد و بر ربوده شدن مال طاقت نیارد . ] [نهج البلاغه]
 

 

 

از قرآن بپرسAsk quran

امروزسالروز آغاز امامت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه است عده ای بر اساس یک رسم قدیمی و ناصحیح این روزها دست به اقداماتی خلاف شئونات یک مسلمان دست می زنند که من شیعه از بیان آن ها شرم دارم

دوست من آیا می دونید یک عده که خود را هوادار اهل سنت جا می زنند  روزانه چند شیعه رو توی پاکستان به جرم اهانت به افراد مورد علاقه شون می کشند ؟! آن ها همه روزه به مسجدها حمله می کنند و زن و مرد را توی مسجد به خاک و خون می کشند!

آیا می دانید توی عراق کسانی که خود را از هواداران زرقاوی معرفی می کنند قتل شیعه را واجب می دانند و می گویند اگر چند شیعه را بکشیم  بهشتی خواهیم شد؟! توی کربلا نجف بغداد برای کشتن یک شیعه عملیات انتحاری انجام می دهند!

آیا می دانید توی دنیا شیعه به خاطر در اقلیت بودن چقدر مورد حمله و اهانت قرار می گیره و از سوی دولت ها هم حمایت نمی شه؟!
با شما هستم شما که توی ایران توی کشورشیعه برا خودت راحت و آسوده و در امنیت کامل به سر می بری !

آیا می دونی چقدر توی دنیا به شیعه ظلم می شه؟

آیا می دونی یه بخشی از آن مربوط به عملکردی ناصحیح است  ؟

 آیا می دونی ممکنه نا خواسته جمعی از شیعه ها هم مسئول باشند؟!

با شما هستم که امروز به بهانه آغاز دوران امامت عزیزمون آقامون و مولامون و سرورهمه عالم ؛ مراسم .... کشون و عید الزهرا می گیری !

راستی از این ها کی سود می بره ؟

غیر از همانها که دشمن مسلمان هستند کاری با شیعه و سنی بودنش ندارند اونها مسلمان را به جرم مسلمون بودنش محکوم می کنند اونها نمی گویند ضرغاوی سر انسان ها را می برد اون ها به من هم می گویند مسلمان تروریست است آدم کش است جانی است سر انسان های بی گناه را می برد.......

شما حتی توی زیارت عاشورا که از زیارت های اختصاصی شیعه است نگاه کنی اسم بعضی ها رو به صراحت بیان نکرده چون از اون سوژه هایی است که بهانه به دست یه عده دشمن می ده و جنگ برادر کشی رو راه می اندازهادامه مطلب... • کلمات کلیدی :

 • ::: پنج شنبه 86/1/9 ::: ساعت 9:19 صبح :::   توسط سعید شمس Saeeid shams 
  نظرات شما: نظر

   

   

   

  این روزها بازار ظلم و فساد داغ است و کمتری امتی هستند که از ظلم بیدادگران دنیا در امان مانده اند .

  بسیاری دست به دعا برداشته برای ظهور موعود خود دعا می کنند پس ما هم بیاییم دست به دعا برداریم و برای ظهور برهم زننده بساط ظالمان حضرت مهدی عج دعا کنیم

  سئوال: چرا امام زمان عج غیبت کرده اند؟

  پاسخ :نخست بایستى به این نکته توجه نمود که غیبت ایشان بدین معنى است که حضرت در میان مردم زندگى مى کنند و مردم ایشان را مى بینند ، ولى نمى شناسند ; در روایات آمده است که حضرت  جواب سلام ما را می دهند به ما سلام می کنند روی فرش ما پا می گذارند ایشان ما را می شناسند اما اجازه ندارند خود را به ما معرفی کنند.

   اما فلسفه آن ، در این زمینه در روایات اهل بیت و کتب دانشمندان شیعه به حکمتهاى متعددى اشاره رفته است که به جهت اختصار به بخشى اشاره مى کنیم :

  1ـ تحقق وعده الهى مبنى بر برپایى حکومت جهانى مهدى (عج ) از آن جا که خداوند در قرآن به مؤمنین و مستضعفین وعده حکومت جهانى داده است (نور ، 55 ; قصص ، 5) براى تحقق آن شرایط خاصى لازم است که فراهم شدن برخى بر عهده جامعه است و آن تنها با گذشت زمان و آماده شدن مردم میسر خواهد شد مانند اظهار نیاز مردم جامعه ; به بن بست رسیدن قوانین موجود مادى جوامع ; پیشرفت علمى و فرهنگى تا حدودى که همه ظرفیت پذیرش یک فرهنگ کامل و پیشرفته را پیدا کنند و همینطور تکامل وسایل ارتباط جمعى براى سهولت ارتباط با همه انسانهاى کره زمین و مطلع ساختن آنها از قوانین و اصول حاکم بر جهان و بالاخره نیاز چنین جامعه اى به نیروهاى فعال و سازنده .

  2ـ حراست از جان آن حضرت براى روز موعود (برپایى حکومت جهانى ) آنچه تاکنون تاریخ گواه آن بوده جلوگیرى از اجراى قوانین اسلام به هر نحوى صورت گرفته تا حدى که اقدام به شهادت رساندن و از میان برداشتن رهبران جامعه اسلامى نمودند حال اگر خداوند آخرین حجت خود بر روى زمین را همچون سایر ائمه به حال عادى وا مى گذاشت ، حکومتهاى ظالم بیکار ننشسته و او را از میان برمى داشتند و این وعده الهى محقق نمى شد از این رو برخى روایات فلسفه غیبت را حراست از جان آن حضرت دانسته اند .

  3ـ غیبت آن حضرت بر اساس سنت الهى صورت گرفته ، سابقاً این سنت براى پیامبران دیگر نیز به اجراء در آمده است مانند حضرت موسى که خداوند وى را در خانه فرعون پرورش داده که تا مدتها به عنوان فردى معمولى میان مردم مى زیست سپس هنگامى که زمینه ظهورش فراهم گردید خداوند او را بر همگان آشکار نمود.

  4. به ذمه نداشتن بیعت ظالمان؛‌ می دانید که اگر در زمان خلفا حضرت جضور رسمی و علنی داشتند یا ایشان را از بین می بردند و یا برای تحقق این وعده الهی می بایست ایشان نیز همچون برخی دیگر از امامان مجبور بودند با ظالمان وقت خود بیعت کنند بنابراین لازمه اش این بود امامی که قرار است ریشه ظلم را بکند خود نیز بیعت با ظالمان را به گردن داشته باشد بنابراین باید غیبت کند تا مبادا بیعت با ظالمان برگردنش بیفتد.

   

  الا که راز خدایی خدا کند که بیایی

  به هر دعا که توانم تو را همیشه بخوانم

  الا که روح دعایی خدا کند که بیایی

  تو مشعری عرفاتی تو زمزمی تو فراتی

  تو رمز آب بقایی خدا کند که بیایی

  قسم به عصمت زهرابیا ز غیبت کبری

  دگر بس است جدایی خدا کند که بیایی

 • کلمات کلیدی :

 • ::: شنبه 85/5/28 ::: ساعت 1:29 عصر :::   توسط سعید شمس Saeeid shams 
  نظرات شما: نظر