سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
آدمى نهفته در زیر زبان خویش است . [نهج البلاغه]
 

 

 

از قرآن بپرسAsk quran

نسخه شفابخش قران برای علاج دردعافیت طلبی و بی دردی امت اسلامی که با آرامش تمام شاهد انتهاک مقدس ترین مقدسات هستند و سکوت اختیار کرده اند چیست ؟

امروز برخورد با مستکبران و دردهای مستضعفان عالم از حوادث واقعه است که برای علاج آن باید به دامن قرآن و اهل بیت و کسانی که نشان از اهل بیت دارند ( راویان احادیث)‌ پناه برد

برخی از مشکلات که علاج آن را قرآن کریم به وضوح بیان کرد عبارتند از: 

 1.غفلت و فراموشی از برخی  آیات  کریمه  در برخورد با  دشمنان  اسلام

2. ضعف نفس و ایمان

3. تشتت مسلمانان: عدم اتحاد و تشتت مسلمانان

4. دوری از محور رهبری الهی 

از منظر قران کریم ولایت و رهبری الهی بر جامعه اسلامی بزرگترین نعمت الهی محسوب می شود، لذا نقش رهبری در اتحاد مسلمانان نقش محوری است .

 باید گفت ایمان به خدا و رعایت فضایل و ارزشهای انسانی – به معنای حکم فرما بودن عدالت ، تقوا ، محبت ، تعاون، ایثار ، حرمت ، همدلی و ... در سطح اجتماعات اسلامی و انسانی که نزاع و درگیری را به حداقل می رساند - و تمسک به مشترکات حول محور رهبری الهی ، سبب ایجاد اتحادی مستحکم در میان امت اسلامی است . چنین اتحادی که برخاسته از ایمان الهی و ثبات در راه خداست موجب حفظ هیبت و عزت مسلمین است

از این رو توجه به پیام مقام معظم رهبری در سال جدیدضروری خواهد بود

 • کلمات کلیدی :

 • ::: شنبه 86/2/15 ::: ساعت 8:45 صبح :::   توسط سعید شمس Saeeid shams 
  نظرات شما: نظر

  سلام دوستان خوبم قبل از هر چیز ایام پیروزی انقلاب رو به شما تبریک می گویم اگر چه تاخیر بیان از وقت حاجت شد

  اما باز هم ارزشش رو داره

  به تازگی به یک سایتی برخوردم به نام طب قرآنی که نویسنده آقای دکتر جمشید خدادادی است ادعاهای عجیبی دارد توضیح نمی تونم بدهم خودتونو حواله می کنم به این که بروید یه سری به این سایت بزنید

  البته قرآن می فرماید : و ننزل من القرآن ما هو شفاء و رحمة..........

  اما قرآن درمانی باید خیلی جالب باشه 

  شاید خیلی بی ر بط هم نباشد با توجه به این که شما اگه یه نگاه به زندگی ائمه علیهم السلام بیاندازید متوجه می شوید که آن بزرگواران هرگز از بیماری خاصی شکایت نمی کردند از نظر جسمانی در سلامت کامل بسر می بردند البته درباره تب شنیده شده مثل امام سجاد روز عاشورا که آن هم مصلحتی و برای حفظ تنها حجت خدا و نداشتن تکلیف برای شرکت در جنگ بوده که خداوند بر او عارض کرده است یا بیماری در دوران کودکی امام حسن و امام حسین علیهم السلام ولی به هر حال آن ها  از بیماری های حادی که امروز دامن گیر بسیاری از مردم است مبرا بودند این نیست جز این که آن ها به رعایت بهداشت در غذاها و... همت داشتند  

  دیگه پر حرفی نمی کنم بهتره خودتون ببینید

  طب قرآنی

 • کلمات کلیدی :

 • ::: دوشنبه 85/11/23 ::: ساعت 7:58 صبح :::   توسط سعید شمس Saeeid shams 
  نظرات شما: نظر

  پاسخ به نامه یک نوجوان در ماه رمضان

  سلام دوست من

  برام نوشتی: «براى بهره مند شدن هر چه بیش تر از قرآن چه برنامه اى داشته باشیم؟»

  دوست عزیز! پاسخ به این سؤال کمى دشوار است. قرآن کریم، آن قدر با ارزش و مهم و پرمحتواست که براى بهره مندى از آن، دهها و شاید صدها برنامه بتوان برشمرد. ولی توی وبلاگ من سعی می کنم مختصر به چند مورد اشاره کنم

            1. سعى کن روخوانى قرآن را خوب یاد بگیرى. روخوانى و روان خوانى قرآن کریم، اوّلین گام براى آشنایى با قرآن کریم است. درست خواندن آیه هاى نورانى قرآن، کمک خوبى خواهد بود که در دیگر برنامه هاى قرآنى مانند حفظ قرآن و یادگیرى تجوید، موفق تر باشى.

            2. در جلسات قرائت قرآن و آموزش قرآن به طور منظم شرکت کن و از تجربه و دانش معلّمان دلسوز قرآن کریم، استفاده ببر. شرکت در این جلسات، هم باعث تشویق تو در یادگیرى قرآن مى شود و هم زمینه ساز یافتن دوستان خوب مى گردد.

            3. هر روز قدرى قرآن بخوان. حتى اگر معناى آیه هایى را که مى خوانى، نفهمى، باز هم نور قرآن کریم بر دلت تأثیر مى گذارد.

            4. کتاب هاى مربوط به قصه هاى قرآن را تهیه کن و بخوان. قصه هاى قرآن، بسیار شیرین و خواندنى و آموزنده است. بخش زیادى از قرآن را قصه هاى آن تشکیل مى دهد. تو با خواندن این قصّه ها مى توانى مطمئن باشى که بسیارى از پیام هاى زندگى ساز قرآن را دریافت کرده اى. پس این قصه هاى با ارزش را بخوان و درباره آن ها خوب فکر کن.

            5. آیه هایى را که درکتاب درسى ات آمده، با معنى کامل آن ها به خاطر بسپار. اگر هم دیدى به حفظ قرآن علاقه دارى، با راهنمایى اساتید حفظ قرآن، کم کم قرآن را هم حفظ کن.

            6. مهم ترین برنامه اى که باید به آن توجّه کنى، عمل به آیه هاى قرآن کریم و به کار بستن راهنمایى هاى این کتاب آسمانى است. قرآن کریم، همه ما را به برپایى نماز، کمک به نیازمندان، احترام به پدر و مادر، دورى از غیبت، پرهیز از ظلم و در یک کلام به انجام خوبى ها و فاصله گرفتن از بدى ها فرمان مى دهد.

            راستى یادت باشد که مبادا به بهانه یادگیرى قرآن کریم، مطالعه درس هاى مدرسه را کنار بگذارى یا از تفریح و مهمانى رفتن و بقیه برنامه هاى لازم زندگى کم کنى. مهم آن است که پیوسته حرکت کنى و هر روز، یک گام به پیش بردارى. حرکتِ تند عجولانه، خیلى زود خسته ات مى کند و آخر هم بى نتیجه مى ماند.

  پیوند ها  وبلاگ برایم از قرآن بگو

 • کلمات کلیدی :

 • ::: یکشنبه 85/7/9 ::: ساعت 11:0 صبح :::   توسط سعید شمس Saeeid shams 
  نظرات شما: نظر