سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
بارالها! نگریستن به رخسار تو شوق دیدارت را از تو درخواست می کنم . [فاطمه علیه السلام ـ در دعایش ـ]
 

 

 

از قرآن بپرسAsk quran

برخی از توصیه های اینجانب برای مبتلایان به این معضل

1. هنگام خواب تا خسته نشدید زودتر به رخت خواب نروید

2. سعی کنید تنها یک جا با خود خلوت نکید ( با توجه به این که این عمل از افراد خجالتی بیشتر سر میزند)

3. وقتی حمام می رویدبه بدنتان کمتر نگاه کنید و دررانیمه باز بگذارید تا احساس امنیت کامل نکنید

4. از نگاه کردن به فیلم های تحریک کننده حتی اگر شامل سریال های صدا و سیما شود جدا دوری کنید

5. سعی کنید در اماکنی که جنس مخالف وجود دارد کمتر فقط در حد ضرورت رفت و آمد داشته باشید

6. از پوشیدن لباس زیر تنگ و چسبان خودداری کنید

7. موهای زاید زیر ناف را دیربه دیر بزنید که زدن خود باعث تحریک شما می شود

8. از فکر کردن درباره مسایل جنسی وزنان  و گفتگو با دوستان در این زمینه و گفتگو با جنس مخالف حتی الامکان پرهیز کنید

9. روزه در تقویت اراده کسی که اراده اش را از دست داده به خاطر این عمل بسیار مؤثر است

10. پرخوری باعث تحریک قوای جنسی می شود حضرت صادق(علیه السلام) مى فرماید: «مضرترین چیز براى قلب آدمى ، پرخورى است که باعث قساوت قلب و تهییج شهوت مى شود .»

11. برخی از غذاها در تحریک  قوای جنسی موثر است آن را کم کنیم

12. محشور شدن با دوستان متدین

13.به مراکز مذهبی و دینی بیشتر رفت وآمد داشته باشید

14.قطع ارتباط کامل با کسانی که شما را به یاد گناه می اندازند

 

 • کلمات کلیدی :

 • ::: شنبه 86/7/28 ::: ساعت 10:0 صبح :::   توسط سعید شمس Saeeid shams 
  نظرات شما: نظر

  لطفا کمکم کنید و بگویید چگونه از اثرات بد استمناء مخصوصا کند ذهنی خلاص شوم زیرا قبل ازاین که این کار را انجام دهم شاگرد اول بودم وهمه از هوش من تعریف می کردند اما اکنون خیلی دچار افت شده ام ؟!؟!

   

  پاسخ این دوستمان در دو پست تقدیم می شود:

  بخش اول:

  مضرات خود ارضایی و پیشنهاد قرآن

  شکی نیست که خداوند تبارک و تعالی هر چه را آفریده مفید بوده و متناسب نیاز بشر آن را خلق کرده است  اما باید بدانیم هر گونه افراط و تفریط در استفاده از آن ها می تواند مضر به حال ما باشد

  استمناء و انحراف جنسى ضررهاى فراوانى را به دنبال دارد و مى تواند وضع روانى و جنسى نوجوان را از حالت طبیعى خارج کند و به اختلال نظم در مدار جنسى که علامت مهم آن ناتوانى جنسى است ، دچار مى گردد و شخص مبتلاء به این انحراف جنسى را از نظر روانى نیز دچار مشکل مى سازد ; خداوند متعال مى فرماید : و آن ها که دامان خود را از آلودگى به بى عفتى حفظ مى کنند ، تنها آمیزش جنسى با همسران و کنیزانشان دارند که در بهره گیرى از آن ها ملامت نمى شوند و هر کسى غیر این طریق را طلب کند تجاوزگر است(مؤمنون ، 5 ـ 7) »

   «استمناء» در جسم اشخاص مبتلاء به این بیمارى نیز تأثیر مخرب و زیان آورى مى گذارد و موجب اختلال در رشد کامل جنسى ، لاغرى ، ضعف شخصیت ، ضعف اراده ، کمى قدرت ، حجب و گوشه گیرى ، بى حالى و سستى ، کمرویى فراوان و.. . مى شود .

  براى جلوگیرى از این عادت زشت و گناه بزرگ و نجات از خطرات فراوان جسمى و روحى آن باید رعایت تقوا ، ایمان ، توکل به خدا ، اقدام به امر ازدواج ، روزه گرفتن ، عبادت کردن و.. . به لطف خدا امیدوار بود و با این پدیده شوم و خطرناک مبارزه کرد . و باید یک جوان نوجوان زمینه هاى تحریک غریزه جنسى را فراهم نکند و از نگاه به صحنه هاى هوس  آلود و تحریک کننده بپرهیزد و با انتخاب دوستان خوب و پرهیز از گوشه گیرى و تنهایى حتى در هنگام خوابیدن و با انجام ورزش هاى مفید و سرگرمى هاى سالم ، اوقات فراغت خود را پر کند و هیچ گاه بى کار نماند و از معاشرت ، با افراد منحرف و آلوده به این پدیده ناپسند بپرهیزد و.. .

  آنچه قرآن در وهله اول توصیه کرده است ازدواج است

  ودر وهله دوم افرادى را که امکانات ازدواج برایشان فراهم نیست ، توصیه به عفاف مى کند و مى فرماید: «وَ لْیَسْتَعْفِفِ الَّذِینَ لاَ یَجِدُونَ نِکَاحًا حَتَّى یُغْنِیَهُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ ; (نور ، 33) و کسانى که ]وسیله[ زناشویى نمى یابند ، باید عفت ورزند تا خدا آنان را از فضل خویش بى نیاز گرداند .»

   منتهی برای کسی که طعم این عمل شنیع را نچشیده باشدشاید خویشتن داری آسان باشد  اما اگر بارها این کار را کرده باشد مشکل دوچندان می شود زیرا نه این که شخص ارضای کامل نمی شود دوباره دوست دارد دست به چنین کاری بزند لذا ممکن است در روز حتی دریک مرحله چند بار دست به چنین اقدامی بزند در نتیجه اراده او نیز ضعیف می شود اگر چه خود دوست ندارد اما با دیدن کوچکترین صحنه تحریک آمیز اقدام به این کار می کند

 • کلمات کلیدی :

 • ::: چهارشنبه 86/7/25 ::: ساعت 7:33 عصر :::   توسط سعید شمس Saeeid shams 
  نظرات شما: نظر